IT*Leaena Silver Surfer

TICA champion

narozen: 16.9. 2011

chovatel: Elena Vignato, Itálie

barva: ns 22 (černá mramorovaná se stříbrem)

matka: IT*Leaena Paradise

otec: N*Honey Hill´s Maison Pistash


Surfík žije u Jirky a Ondry.

 

N/HCM, Laboklin + NY University lab, 2013

sono srdce / prosinec 2014

sono srdce / leden 2017


 

Surfík je kocourek dovezený z Itálie z chovatelské stanice Leaena. Rozhodli jsem se pro něj nejen na základě jeho fenotypu (zevnějšku), ale především kvůli jeho rodokmenu, jenž v sobě zahrnuje vynikající zvířata z dnes již legendární stanice Honey Hills z Norska. Ze strany Surfíkovy maminky je zastoupena nyní už také neexistující stanice Tribú del Deserto z Itálie, svého času vedená řádovými sestrami.

Surfer vyniká extrémně robustní, podsaditou stavbou těla původních mainských linií. Má vysoké uši, hranatý tvar tlamy s dobrou liní nosu bez bumpu a hlubokou bradou. Jeho srst je velmi kvalitní a jak se na maina patří – polodlouhá. Surferova povaha je v domácím prostředí zcela flegmatická. Je to král gauče a profesionální pecivál. Miluje mazlení a dobré jídlo.

Zatím se stal Surfi otcem svého prvního testovacího vrhu, ze kterého jsme si nechali kočičku Cherubínu. Surfera připravujeme pro sezónu 2016/2017, nicméně již první vrh jeho potomků, a potažmo i vnuků, ukázal kvality této dnes již staré evropské linie.

 

 

SURFÍKOVI RODIČE:

Honey Hill´s Maison Pistash                                                       Leaena Paradise

 

 

SURFER DNES: