GRANULE PRO KOČKY:

Již nějakou dobu se zajímáme o problematiku krmení našich zvířat. Z vlastních zkušeností, z recenzí psích a kočičích krmiv na internetu a ze zkušeností ostatních chovatelů jsme si utvořili vlastní cestu, jak krmit. Základ krmných dávek pro naše kočky tvoří syrové maso. Granule jsou příkrm a kvalitní konzervy používáme, když nás tlačí čas.

Nezapomínejme, že mainská mývalí kočka je plemeno, které roste poměrně dlouho a nároky na jeho kvalitní stravu jsou vysoké. Proto v tomto ohledu nikdy nešetříme.

 

VÝBĚR VHODNÉ ZNAČKY průmyslově vyráběného krmiva by měl zohledňovat 3 hlediska:

– složení produktu (uvedeno na přebalu)

– laboratorní testy, studie a recenze produktu, chování značky na trhu

– tester kvality = moje kočka

Ani jedno hledisko nelze upřednostňovat před druhým. Všechny tři složky by měly být v co nejvyšší kvalitě a vzájemné rovnováze! Krmení zvířete se na jeho zdraví a skutečné prosperitě projeví vždy až z dlouhodobého hlediska, nikoliv na tom, zda zvíře dobře roste, má lesklou srst a dobře vylučuje. Krátkodobou kondici dokážou kočce zajistit i poměrně levné granule nejrůznějších značek. Pevné zdraví, pokud možno bez dopadu tzv.civilizačních chorob, je ale záležitostí dlouhodobě vyvážené stravy, kvalitního prostředí a genetiky.

 


Momentálně krmíme GRANULE LISOVANÉ ZA STUDENA značek Yoggies a Markus Muhle. Veškerým extrudovaným granulím se snažíme vyhnout! Nejsou pro kočky vůbec vhodné, obsahují totiž velké množství dochucovadel, konzervantů a umělých vitamínů.


MASO:

Krmíme syrovým kuřecím, králičím, krůtím, hovězím masem. Výjimečně podáváme také ryby, především šproty nebo vepřové maso, které kočkám moc chutná.

Je třeba mít na mysli, že krmení syrovinou neznamená podávat kočkám pouze svalovinu, ale i kůže a kosti ve formě kuřecích křídel, kuřecích krků, paliček a taky vnitřnosti. KOSTI VŽDY POUZE V SYROVÉM STAVU!!! Vařené kosti jsou ostré a mohly by kočkám ublížit.

Naše kočky milují syrové hovězí srdce, které je pro ně zároveň vynikajícím zdrojem taurinu. Přidáváme barfovací doplňky a mořskou řasu.

 

DOPLŇKY STRAVY A ZDRAVÍ:

Výživových doplňků je na trhu celá řada. Snažíme se soustředit na ty, které nám nabízí sama příroda. Nebojíme se. Experimentujeme. Naše kočky nám ukážou, co potřebují. 

 

 

KONZERVY A KAPSIČKY:

Krmíme konzervami PORTA 21, TOPSTEIN, MAC´s, COSMA, YOGGIES. Jedná se o konzervy s vysokým obsahem masa.

NEPODÁVÁME kapsičky typu Felix, Whiskas apod. pro velké množství obsažených konzervantů a dochucovadel a jejich nulovou výživnou hodnotu!

 

MLÉKO:

Kravské mléko našim kočkám nikdy nedáváme! Způsobuje jim totiž průjem. Koťatům ale můžete nabídnout mléko kozí. Je pro ně výtečné! Stejně tak si ráda pochutnají na kondenzovaném mléku bez cukru, které pro ně lehce ředíme vodou. Mléko nezapomeňte ohřát na pokojovou teplotu. Můžete do něj přidat různá probiotika a vitamíny. Kočky je tak bez problému přijmou.

 

KOČIČÍ TRÁVA:

Stačí vykopat pěkný drn na zahrádce nebo v lese, zasadit do misky obilí nebo zakoupit kočičí trávu či šáchor, který nebyl chemicky ošetřen.Naše kočky čerstvé byliny milují a potřebují je k čištění svých žaludků od nánosu chomáčů jejich dlouhé srsti. Životnost takovýchto rostlin u nás však není příliš dlouhá .. Brzy jsou ohoblovány a vytahány ven i s kořínky. Lépe proto pořídit několik květináčů a kočkám je střídat tak, aby se rostlinstvo stihlo zregenerovat. Kdo má možnost zasadit šantu kočičí, nechť tak učiní. Šanta zase jitří kočičí smysly. Stejně jako šantu milují naše kočky taky kozlík lékařský. Ten jim občas kupujeme ve formě kapek v lékárnách. Stačí lehce navlhčit hračku nebo kapesník a váš čtyřnohý přítel se změní v rozvášněného tygra.:)

 

 

VODA:

A to nejdůležitější nakonec. Voda je pro kočky stejně jako pro člověka důležitá. Kočky milují tekoucí vodu. Proto jsou kohoutky tak velice oblíbené! Ovšem i stojatá vody je k pití, pokud ji denně obnovujeme a nabízíme ji kočce v co největší nádobě typu salátová mísa z IKEA. Mísy nutno rozmístit různě po bytě, neb pití vody z různých mís v různých pokojích je pro kočky velkým gurmánským požitkem. Ovšem! Není nad akvárium s okysličovačem vody pro rybičky. Tuhle vymoženost 20.století jen máloco vynahradí!:)