GRANULE JAKO PŘÍKRM:

Již nějakou dobu se zajímáme o problematiku krmení našich zvířat. Z vlastních zkušeností, z recenzí psích a kočičích krmiv na internetu a ze zkušeností ostatních chovatelů jsme si utvořili vlastní cestu, jak krmit. Základ krmných dávek pro naše kočky tvoří syrové maso. Granule a kvalitní konzervy jako příkrm  používáme, protože to jinak časově zvládat nelze.

Kočka coby vrcholový predátor ve svém přirozeném prostředí zkonzumuje 6-8 drobných kořistí během jediného dne. Kočka nesmí hladovět. Naše mainky jsou 2X denně krmeny syrovým masem, granule Yoggies Cat Basic mají ale v miskách nasypány pořád. 

Nezapomínejme, že mainská mývalí kočka je plemeno, které roste poměrně dlouho a nároky na jeho kvalitní stravu jsou vysoké. Proto v tomto ohledu nikdy nešetříme.

Krmíme výhradně GRANULE LISOVANÉ ZA STUDENA značek Yoggies a Markus Muhle. Veškerým extrudovaným granulím se snažíme vyhnout!
Extrudované granule jsou ultrazpracovaná potravina, která obsahuje velké množství dochucovadel, konzervantů a umělých vitamínů.

POZOR! Granule Beutenah stejně jako nová řada granulí od Yoggies jsou vysokoproteinové, navíc kočkám velmi chutnají. Nepoužíváme je jako barfovací příkrm, ale jako plnohodnotné krmivo. Nicméně SYROVÉ MASO (myšleno svalovinu, vnitřnosti a kosti) žádná průmyslově zpracovaná strava nikdy nenahradí. Proto je u nás syrovina vždy na prvním místě!

MASO:

Krmíme syrovým kuřecím, králičím, krůtím, hovězím masem. Výjimečně podáváme také ryby, především šproty nebo vepřové maso, které kočkám moc chutná.

Je třeba mít na mysli, že krmení syrovinou neznamená podávat kočkám pouze svalovinu, ale i kůže a kosti ve formě kuřecích křídel, kuřecích krků, paliček a taky vnitřnosti. KOSTI VŽDY POUZE V SYROVÉM STAVU!!! Vařené kosti jsou ostré a mohly by kočkám ublížit.

Naše kočky milují syrové hovězí srdce, které je pro ně zároveň vynikajícím zdrojem taurinu. Přidáváme barfovací doplňky a mořskou řasu.

 

 

DOPLŇKY STRAVY A ZDRAVÍ:

Výživových doplňků je na trhu celá řada. Snažíme se soustředit na ty, které nám nabízí sama příroda. Nebojíme se. Experimentujeme. Naše kočky nám ukážou, co potřebují. 

 

 

 

KONZERVY A KAPSIČKY:

Krmíme konzervami PORTA 21, TOPSTEIN, MAC´s, COSMA, YOGGIES. Jedná se o konzervy s vysokým obsahem masa.

NIKDY NEPODÁVÁME kapsičky typu Felix, Whiskas apod. Jsou postaveny na sóje a odpadních produktech potravinářského průmyslu, mají velké množství konzervantů a dochucovadel a nulovou výživnou hodnotu. Kočkám jednoznačně škodí!

 

 

 

MLÉKO:

Kravské mléko našim kočkám nikdy nedáváme! Kočky nezvládají zpracovat laktózu, která jim způsobuje trávicí potíže a průjem. Koťatům ale můžete nabídnout mléko kozí. Je pro ně výtečným doplňkem. 

 

 

 

KOČIČÍ TRÁVA:

Stačí vykopat pěkný drn na zahrádce nebo v lese, zasadit do misky obilí nebo zakoupit kočičí trávu či šáchor, který nebyl chemicky ošetřen.Naše kočky čerstvé byliny milují a potřebují je k čištění svých žaludků od nánosu chomáčů jejich dlouhé srsti. Životnost takovýchto rostlin u nás však není příliš dlouhá .. Brzy jsou ohoblovány a vytahány ven i s kořínky. Lépe proto pořídit několik květináčů a kočkám je střídat tak, aby se rostlinstvo stihlo zregenerovat. Kdo má možnost zasadit šantu kočičí, nechť tak učiní. Šanta zase jitří kočičí smysly. Stejně jako šantu milují naše kočky taky kozlík lékařský. Ten jim občas kupujeme ve formě kapek v lékárnách. Stačí lehce navlhčit hračku nebo kapesník a váš čtyřnohý přítel se změní v rozvášněného tygra.:)

  

 

VODA:

A to nejdůležitější nakonec. Voda je pro kočky stejně jako pro člověka důležitá. Kočky milují tekoucí vodu. Proto jsou kohoutky tak velice oblíbené! Ovšem i stojatá vody je k pití, pokud ji denně obnovujeme a nabízíme ji kočce v co největší nádobě typu salátová mísa z IKEA. Mísy nutno rozmístit různě po bytě, neb pití vody z různých mís v různých pokojích je pro kočky velkým gurmánským požitkem. Ovšem! Není nad akvárium s okysličovačem vody pro rybičky. Tuhle vymoženost 20.století jen máloco vynahradí!:)