KOČIČÍ TOALETA:

Pro více než jednu mainku se nám osvědčil kočičí záchod s nanotechnologií od firmy Kočičí hvězda. Má jedinečnou technologii sterilizace písku a stěn toalety. K aktivaci speciálního povrchu toalety se využívá ultrafialové světlo (UVA) ze zářivkové trubice, umístěné v její horní části. Ultrafialové UVA světlo je běžnou součástí světelného spektra. Obecně UV záření, dopadající na zemský povrch, stimuluje tvorbu neurotransmiterů a hormonů v mozku, například serotoninu (ovlivňuje náladu a má souvislost s pocitem štěstí) a je nezbytné k tvorbě vitaminu D v lidském těle, což je vitamin mj. potřebný pro mineralizaci kostí.

 

Pokud máte jenom jednu kočku ve větším prostoru nebo nechcete tolik investovat, máte na trhu spoustu možností v rámci běžných plastových toalet (zverimexy a eshopy).  Pro mainské kočky by vzhledem k jejich velikosti měla být dostatečně prostorná. Naše kočky umí dvířka toalet bez problémů používat. Nezapomeňte ke své kočičí toaletě koupit taky speciální lopatku s dírkami. Čím větší, tím lepší.:) Všechny kočky si potrpí na čistotu, nezapomeňte proto jejich toaletu čistit každý den!

 

 

 

STELIVO:

Máme dobré zkušenosti s BENTONITOVÝMI STELIVY značek: Tigerino, Caliopsis, Zverlit, Gimpet, Catsan.

 

 

PŘEPRAVKA:

Doporučujeme přepravní tašky firmy STURDI. Jsou pevné a mají dobře řešené otvírání i úchyty. Nicméně, některým kočkám nemusí vyhovovat a dají přednost přepravě „na volno“, kdy je zabezpečen kšíry a vodítkem. 

Vhodné jsou také PLASTOVÉ PŘEPRAVKY pro psy. Jsou dostatečně prostorné, aby v nich kočky netrpěly klaustrofóbií.

 

 

 

KOČIČÍ ŠKRABADLA A STROMY:

Pokud hledáte do svého prostoru originální řešení, nebo máte přesnou vizi, jak má strom pro Vaši kočku vypadat, určitě můžeme doporučit firmu Kočičí stromy. 

Jejich práce je kvalitní a firma spolehlivá. Krom interiérových šplhadel nabízejí také řešení do venkovních voliér, a dokonce sami voliéry vyrábějí. 

 

Na kočičí výstavy pořádané po celé ČR přijíždějí také zástupci firmy Drapaki z Polska s nabídkou luxusních, a hlavně betelných a kvalitně provedených šplhadel a kočičích stromů. www.drapaki.pl

Pokud ale nechcete tolik investovat, jsou na trhu již možnosti, které vyhovují těžké váze mainských mývalích koček. Dobrá šplhadla již nabízí většina českých eshopů. Vždy dbejte na stabilitu šplhadel. Pokud je možno strom přichytit ke stropu či ke zdi, velmi tato řešení doporučujeme.

 

 

 

SYSTÉM POLIC:

Kočky výšky milují. Jednak chtějí mít vždy dokonalý přehled o situaci a možnost shora kdykoli drápkem zaútočit, a navíc možnost úniku před případnými predátory typu vysavač. Přestože je na trhu již řada specializovaných polic a průlezek určených pro kočky, rozhodli jsme se zhostit se tohoto úkolu svépomocí. Stačilo na bazaru nakoupit několik polic i s konzolemi (IKEA), v Hornbachu dokoupit kus koberce a pozvat kočičí kamarádky s tavnou pistolí k sobě domů na večeři.  

 


 

ZASÍŤOVÁNÍ BALKÓNŮ A OKEN:

Přestože se tvrdí, že kočka má 9 životů, na vlastí kůži jsme se přesvědčili, že to není pravda. Můžete být jakkoli opatrní a obezřetní, ale Vaši partneři nebo návštěvy už takoví nebudou. A tragédie, kterou si budete navždy vyčítat, je na světě! Proto je třeba pečlivě zabezpečit okna, balkóny i terasy proti koččině vypadnutí či útěku.

Levné řešení pro kutily nabízí zoohit. Jejich síť s oky vyztuženými drátem je dostatečně bezpečná, zvládnete-li ji dokonale napnout a připevnit. Pro ty, co nemůžou vrtat do fasády, je ideální výrobek Catexpert. Pozor ale, kočky dokážout tenkou síť prokousnout!   

Pro složitější zadání, terasy a balkony jsou tady specializované firmy typu Aleza